dnes je 28.6.2022

Input:

DACHSER zcela přechází na zelenou energii

23.11.2021, Zdroj: DACHSER Czech Republic a.s. (www.dachser.cz)

Mezinárodní logistický provider DACHSER bude od začátku příštího roku na celém světě odebírat energii výhradně z obnovitelných zdrojů. Kromě toho společnost zčtyřnásobí množství vlastní zelené elektřiny vyrobené prostřednictvím fotovoltaických systémů.

DACHSER bude od 1. ledna 2022 na celém světě odebírat výhradně elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Tím společnost se 387 vlastními pobočkami ve 42 zemích světa zvýší podíl odebrané zelené energie z dosavadních 60 na 100 procent. V Německu a Nizozemí tato rodinná společnost přešla plně na zelenou energii již dříve. Kromě toho DACHSER významně rozšíří vlastní výrobu obnovitelné energie a v první fázi nyní investuje do nové výstavby a dalšího rozšíření fotovoltaických systémů na střechách svých evropských logistických nemovitostí a administrativních budov. Do roku 2025 se jeho současná kapacita navýší více než čtyřnásobně na více než 20 000 kWp instalovaného výkonu. „Realizujeme dva základní kameny naší strategie pro ochranu klimatu – na celém světě přecházíme na nákup elektřiny získané z větru, sluneční energie a vodních zdrojů a zároveň dále rozšiřujeme vlastní výrobu zelené elektřiny,“ vysvětluje Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) skupiny DACHSER, a dodává, „díky aktuálním opatřením snižujeme naši uhlíkovou stopu a zároveň

Z důvodu údržby našich serverů budou v úterý 28. 6. 2022 od 17:30 nedostupné naše služby. Plánovaná doba výpadku je jedna hodina. Omlouváme se.
Více informací

Nahrávám...
Nahrávám...